Instalacje solarne - czy warto?

instalacje solarne Liczba właścicieli domów oraz większych obiektów, którzy decydują się na montaż kolektorów słonecznych stale rośnie. Wiele osób, stojących przed wyborem najbardziej optymalnej formy zarówno ogrzewania pomieszczeń jak i produkcji ciepłej wody użytkowej, zadaje sobie pytanie czy instalacja kolektorów słonecznych jest opłacalna.

Energia cieplna wytworzona w kolektorze służy zarówno do ogrzewania pomieszczeń jak i produkcji ciepłej wody użytkowej.

Podstawowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas kalkulacji jest poziom zużycia wody w danym obiekcie. W domach i obiektach, w których zużycie wody jest na wysokim poziomie montaż kolektorów słonecznych przynosi realne i odczuwalne dla portfela korzyści finansowe.

Opłacalność inwestycji w ekologiczne formy pozyskiwania ciepła kształtuje się jeszcze bardziej korzystnie w takich obiektach jak hotele, czy pensjonaty. Zużycie wody w takich miejscach jest większe przeważnie w miesiącach letnich, kiedy poziom energii dostarczany przez słońce jest na najwyższym poziomie.

Instalacje solarne okazują się także atrakcyjne pod względem ekonomicznym rozwiązaniem w domach wykorzystujących układy hybrydowe tzn takie, w których energia elektryczna wytwarzana jest z ogniw fotowoltaicznych.