Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii to te, z których korzystanie nie pociąga za sobą ich deficytu, czy wyczerpania ponieważ ich zasoby odnawiają się w krótkim czasie. Do takich źródeł zaliczamy między innymi: promienie słoneczne, wiatr, czy geotermia.

Nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie instalacji służących do wykorzystania odnawialnych źródeł energii zarówno w dużych zakładach produkcyjnych, obiektach handlowych jaki i w domach jednorodzinnych.


Kolektory słoneczne

kolektory słoneczne Kolektory słoneczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię cieplną.
Proces ten przebiega z użyciem nośnika ciepła, którym może być ciecz (np. glikol) lub gaz.

Wytworzona w taki sposób energia znajduje zastosowanie zarówno do produkcji ciepłej wody użytkowej (CWU) lub do ogrzewania pomieszczeń. Kolektory słoneczne sprawdzają się zarówno w niewielkich domowych instalacjach jak i budynkach wielorodzinnych i przemysłowych.

Dowiedz się więcej »


Ogniwa fotowoltaiczne

ogniwo fotowoltaiczne Ogniwa fotowoltaiczne służą do konwersji energii słonecznej na energię elektryczną. Obecna technologia umożliwia produkcję ogniw, które przy dużym zachmurzeniu utrzymują nawet 95% wydajności, jaka jest uzyskiwana w pełnym słońcu.

Podstawowe korzyści:

  • redukcja wydatków poniesionych na energię elektryczną
  • możliwość uniezależnienia się od dostawców energii elektrycznej
  • Ograniczenie ryzyka przerw w dostawach prądu

Dowiedz się więcej »


Pompy ciepła

pompa ciepła Pompy ciepła zamieniają energię zgromadzoną w ziemi, wodzie gruntowej, czy złożach skalnych na ciepło, które może być wykorzystane w domach lub obiektach o większej powierzchni. Instalacja grzewcza oparta na pompach ciepła nie emituje żadnych szkodliwych zanieczyszczeń przez co doskonale wpisuję w proekologiczny trend.

Dowiedz się więcej »
Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy na każdym etapie inwestycji:

  • sporządzenie projektu
  • przygotowanie wymaganej dokumentacji
  • montaż instalacji
  • serwis