Kogeneracja

Energia elektryczna oraz ciepło

Kompleksowa usługa doradztwa, montażu i serwisu agregatów

Kogeneracja (CHP - Combined Heat and Power) jest procesem technologicznym, podczas którego jednocześnie wytwarzana jest energia elektryczna oraz ciepło.

Agregaty kogeneracyjne zapewniają zasilanie w energię elektryczną oraz ciepło w domach mieszkalnych oraz obiektach przemysłowych.

Kogeneracja odznacza się zdecydowanie mniejszym zużyciem paliwa w porównaniu z zastosowaniem odrębnych procesów wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Poza czynnikiem ekonomicznym kogeneracja niesie ze sobą korzyści natury ekologicznej.

Bazując do zdobytej wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu w montaży nowoczesnych system grzewczych, świadczymy kompleksowe usługi w zakresie instalacji kogeneracyjnych.

kogeneracja

Dlaczego kogeneracja?

Przeciętna sprawność elektrowni kondensacyjnych, w których energia elektryczna wytwarzana jest przez turbinę parową wynosi 38-42%. Oznacza to, że około 60% powstałego ciepła przenika do otoczenia (jest tracone).

W elektrociepłowniach ciepło wytwarzane podczas produkcji energii elektrycznej jest wykorzystywane, dzięki czemu sprawność systemu jest istotnie podwyższona. Ze znacznymi stratami ciepła mamy jednak do czynienia w sieci ciepłowniczej, co sprawia, że o efektywności systemy decyduje odległość odbiorców ciepła od elektrociepłowni.

Stosowanie systemów kogeneracyjnych przyczynia się do decentralizacji dostaw energii cieplnej oraz elektrycznej, ograniczając tym samym problem strat przesyłowych.

Usługi:

  • fachowe doradztwo w doborze agragatów,
  • profesjonalne usługi montażu, instalacji, uruchamiania,
  • serwis urządzeń.

Do montażu systemów kogeneracyjnych wykorzystujemy urządzenia i technologię renomowanych firm: Viessmann, Buderus, Hoval, GHP Poland.